Strona główna | Placówki | Kontakt | Edukacja | wersja Mobilna Русский  English
    Klienci indywidualni    Klienci korporacyjni    Asset Management    Press Room    
      Logowanie
      Zostań klientem
      Rynek
      BDM news
      Polecamy
  

Złota statuetka dla DM BDM w Programie Fair Play


DM BDM SA już po raz piąty z rzędu otrzymał wyróżnienie Przedsiębiorstwo Fair Play 2014. W tym roku jednak kapituła konkursu w oparciu o prowadzony corocznie przez okres pięciu lat dwuetapowy audyt przyznała również DM BDM oprócz certyfikatu Przedsiębiorstwo Fair Play, Złotą Statuetkę. Nagroda ta wręczana jest przedsiębiorstwom, których działalność prowadzona jest rzetelnie i zgodnie z prawem zarówno w relacjach z klientami jak i konkurencją.

Przystępując do programu liczyliśmy, że audytorzy, którzy analizują działalność wielu spółek, zbadają każdy aspekt prowadzonej przez nas działalności i skonfrontują nas z innymi podmiotami - wyjaśnia Prezes Domu Maklerskiego BDM SA Jacek Rachel - Oczekiwaliśmy, że poprzez spojrzenie z zewnątrz pomogą wnieść nową jakość do sposobu w jaki funkcjonujemy. Przyznana nam Złota Statuetka i certyfikat Przedsiębiorstwo Fair Play 2014 jest dla nas nie tylko zwieńczeniem dokładnego badania, ale i symbolem rozpoczęcia kolejnego etapu rozwoju naszej spółki.

Organizatorem programu jest Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym, program jest afiliowany przy Krajowej Izbie Gospodarczej. Pierwsza edycja konkursu miała miejsce w 1993 roku. Program trwa cały rok i przebiega dwuetapowo. Pierwszy krok wykonują firmy zgłaszając chęć uczestnictwa w programie, poprzez wypełnienie i przesłanie na adres biura administratora regionalnego deklaracji zgłoszeniowej. Następnie szczegółowo prezentują swoją działalność w ankiecie - prezentacji. Firmy są również proszone o przedstawienie stosownej dokumentacji. Przedsiębiorstwo, które uzyskuje minimum 70 na 100 możliwych punktów zostaje nominowane do drugiego etapu. Prawdziwość odpowiedzi udzielonych przez firmę jest sprawdzana przez organizatorów i przedstawicieli instytucji współpracujących: urzędów wojewódzkich, marszałkowskich, urzędów pracy, banków, organizacji przedsiębiorców, US, ZUS oraz inspektorów pracy (podczas wizytacji w drugim etapie). O wycofaniu firmy z udziału w programie może zadecydować też uzasadniony protest konkurencji, klienta, kontrahenta lub pracownika przedsiębiorstwa. Podejmowanie ostatecznych decyzji o przyznaniu certyfikatu, a także nagród głównych przypada Kapitule Programu.
O firmie | Pytania i odpowiedzi | Kariera | Mapa serwisu | Programy | Regulaminy i opłaty